Brigáda Bořeň 21.2.2009 včetně zimního táboření II.

news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Ladislav VörösJe 21.2.2009 9hod ráno. Teploměr ukazuje -1C. Vyrážím na Bořeňskou brigádu jejímž cílem je vyřezat a upravit Velké Varhany na Bořeňském západě. Sraz v 10hod na tábořišti. Sešlo se nás celkem 5. Čekal jsem větší účast. Naložili jsme do batohů veškerý potřebný vercajk včetně vrtačky, nýtů a lepidla a hurá na Varhany. Šlapat s nákladadem po zaledněné cestičce k vrcholu Bořně bylo zajímavé. Po krátkém čase už odpočíváme u Školky pod dohledem naší Bořeňské kozy, která si vyrazila na výlet z vrcholku.
Kolem Velkých Varhan se držel ještě sníh. Vyřezali jsme veškeré náletové dřeviny a křoviny. Astra, Velké a Malé Varhany dostali nový kabát a jsou teď fotogeničtější :-) .
Ještě šup nahoru dodat nový slaňovací řetěz a novou knížku. Vyvrtat a zalepit 2 nýty bylo dílem okamžiku. Horší je vždy to vše potřebné vybavení donést a hlavně vynést na vrchol.
Kolem 16 hod jsme to zabalili a vyrazili na tábořiště připravit vše na večer. Nařezat dřevo, opéct buřty a hlavně otevřít zlaté krky z Plzně :-) . Kolem 20 hod nám zimní táboření zpestřili dvě idividua ve favoritu (asi myslivci). Přiřítili se na tábořiště a začli zhurta jestli máme povolení ke vjezdu :-) Brzo pochopili že jsme v mnohonásobné přesile tak zkrotli a s nepořízenou odtahli na svůj vychladlý posed.
Večerní domluva zněla jasně : Ráno jdeme na jih do stěn něco vylézt. Klasicky bylo vše jinak. K ránu napadla slušná porce mokrého sněhu. Tak jsme pouze posnídali provedli úklid a šup za teplem domů ke krbu.
Díky kluci za hezký víkend a pomoc při údržbě Bořně!
Efendy zařízl pilu do proutí.Fanda v dálce vyprošťuje prořezané věci.Jarda odklízí chleba a buřty proti případnému pořezání.Velké Varhany opravdu prokoukly a jsou i fotogenické z dálky.Takhle to vypadalo před 70 lety.Takhle to vypadalo před 4 lety.Budoucí dělník skal. Ivánek Zajanů.Není nad teplou snídani u ohně.Zasněžený jih. z lezení nic nebylo.


Copyright ©2009 Ládíčkovo Pekárna