Brigáda Bořeň 3.1.2009 včetně zimního táboření

news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Ladislav VörösJe 3.1.2009 9hod ráno. Teploměr ukazuje -13,5C. Vyrážím na Bořeňskou brigádu jejímž cílem je vyřezat a upravit Pravý Jižní Amfiteátr. Sluníčko kouká z modré oblohy tak se snad zima zmírní. Ještě cestou koupit zlaté krky (Pilsner Urquell) a dobré špekáčky pro nás brigádníky. Na tábořiště dorážím v 10hod. Jsem první. Snad se někdo objeví. Objevili. Sešlo se nás celkem 6. Sluníčko začlo krásně vystrkovat drápky. Teplota ideální na práci -6C :-)
     Vyběhli jsme si do Pravého Jižního Amfiteátru a začli řezat a řezat a zase řezat. Tam toho náletového svinstva bylo!!! V 15 hod bylo hotovo. Lukáš s Valdou mezi tím na tábořišti rozdělali oheň a začli připravovat dřevo na večer. Sešli jsme na základnu a přiložili ruku k dílu. Roman vytáhl moc dobrou domácí slivovici která chutnala každému. Veselý večer končil hluboko po půlnoci. Ranní lezení nám překazil padající sníh z oblohy. Už se těším na příští rok.
První brigádníci dorazili na tábořiště.Zajištění levých zadních dveří Romanovo auta mě hodně pobavilo :-).Radši si to schováme k tobě.4 roky bez údržby bylo znátPravý Jižní Amfiteátr je zase čistý.Pepík měl ucpaný nos tak mu "někdo" poradil ať si šnupne trochu domácí slivovice, ta ho prý určitě protáhne :-)Protáhla !Kulda si dal také dobrou slivovici. Sice ji "nešňupnul" jako Pepík, ale začal lézt divoce s foťákem po stromě.Lukáš by si zasloužil titul "mistr světa v otvírání vína nožem"Někdo si došel na chatu pro točený. Radši bych pil vodu ze studánky než jít takovou dálku potmě :-)Jezdím na zlatý krky z Plzně.Těžká pohodička u ohně.Šaman.Lukáš se vysílil přípravou dřeva.A bylo po lezení. Sníh co padal nám to překazil.foto Roman Ungr a Jaroslav Ploch .

Copyright ©2009 Ládíčkovo Pekárna