Königshain

news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Ladislav Vörös
27.9.2008 Odjezd v ranních hodinách směr Křížový Buk (seřadiště u Kulice) a dále směr Bautzen - Königshain. Slunečné počasí nás vítalo až ve vyšších polohách. Snad se to zlepší. Zlepšilo se. Povinná zastávka pro víno v německém supermarketu. K tomu ještě bílá klobása z čerstvě roztopeného grilu. Parkování v Königshainu jsme raději takticky zvolili u léta nefunkčního nádráží. 4 auta s českou SPZ na parkovišti u německé Kelišky (Tomáš jí začal důvěrně říkat Oma :-) ) by bylo trochu moc na její nervovou soustavu. Udělali jsme dobře. Stejně na nás v noci policajty zavolala. Možná to bylo i tím že se svařovalo v jednom hrnci vše co teklo. Slávek Krob to vyžehlil a štěhovat jsme se nemuseli. Já už dávno spokojeně spal, utahanej jak dělník z pily.
Nedělní lezení po dokonalém úklidu u nádraží a velmi veselé pochodové písničky "eine kleine messerschmitt" se vydařilo. Lezlo se u Hochstein-Baude. Věže jsou plné velmi ostrých krystalů, takže ruce ve spárách a na rajbasech držely dokonale. Sluníčko nás neopustilo a veselá nálada také.
Rozcvičování po dlouhé cestě. Někteří do sebe stihli vyklopit i flašku vína :-)Mraveniště. Každý si našel to co mu sedlo.Řekni "sýýýýýr"Kulici to fakt lezlo. Lom "Paradies" cesta *** Delikatess 6+Hlazení žulové hrany.Německá Oma na kontrole ze vzduchu :-)Lom Kolosseum. Povinné koupání ve velmi teplé vodě.Lom Kolosseum. Sektor Solárium. Výška 30mRomantika na odchodHnízdo německé "Omy" jinak majitelky lomůSlávek Krob s Mirkem Dřízou v 8 hod už po snídani a skoro na odchodu do lomu. Důchodci se mají.Darovaný Bráník k snídani. Tomáš si opravdu pochutnal. Večer svařili co mohli.Ranní pohodičkaVěž Aussichtfels" ***Spezialdach 8Nic pro mrňavýLuxusní výlezový žlábek. Neuvěřitelně vyleštěná žula :-)
Copyright ©2008 Ládíčkovo Pekárna