Zimní táboření

news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Ladislav Vörös


Je sobota 5.1.2007 10 hod ráno. Teploměr ukazuje -4C. Zimní táboření bude konečně na sněhu a v zimě. Né jako loni, trička a krátké rukávy. Vyrážíme směr Hrobčice a po poli na tábořiště. Snad nás cesta pustí a nebudeme muset tahat věci na zádech jak za mlada od chaty. Cesta pustila v pohodě.
Rozděláváme oheň a čekáme na předsedu. Za chvilku doráží i s paní budoucí předsedovou. Piknikový košíček v ruce mě nezklamal. Opečeme buřty s topinkou, přebalíme batohy s lezením a razíme na Ďáblovu kazatelnu pro Berg hail. Aksa to vyběhl jak v létě ale předběhl nás Letoš. Hned 1.1.2007 si vyběhl na tu hromadu kamení nazvanou Ďáblova kazatelna.

Kolem 15hod sbíráme dřevo na večer a začínají se pomalu trousit další účastníci večírku.
Začíná večerní krmení malého Tomáška (2 roky) . Mrzne a z přesnídavky se stává jablečnomrkvová dřeň. Proč děti už rovnou nemůžou buřty od Kubalů. Pečlivý otec vše napravuje a ohřívá tekutou stravu.
Je 18.30hod a doráží Ivan na kole s batohem na zádech rovnou z práce. Pozdraví a v ruce už má zlatý krk z Plzně (Pilsner Urquell jak jinak než plnotučnej). Během hodiny srovná alkohol v krvi na naší úroveň.
Kolem 19 hod začali padat první Harryho sázky. Brožík prohrál a za trest musí s námi letět 28.02. do El Chorra. nevím jestli to byla výhra nebo prohra :-) . Aksa mu za to koupí 2L šampáňa do letadla. Tak nevím jestli to tam chtějí bouchnout. Nějaké návrhy na toto téma padaly. V zápětí se o svou radost dělí telefonicky s Naďou.
Velmi veselý večírek pokračuje dál a na plno. Zakončení večera (24 hod) je v režii "fireshow". Dan s nápisem na zádech HASIČI by z nás určitě měl radost :-)
Celý večer jsme se s Ivanem bránili stavbě stanu, ale sníh valící se ve velkém z nebe nás přeci jen donutil. Gema se zrovna dobře nestaví po 8 plnotučnejch kusech. Těch tyček je tam nějak moc.
Naše snažení korunoval úspěch a zalézáme do spacáčků. Ivan toho moc nenaspí. Nařizuje budíka na 4 hod. Chce vstát na raní směnu. Moc šancí mu nedávám.
Opravdu ve 4.05 hod se rozezvučí budík a se slovy "já to asi nedám" vylézá do tmy plné sněhu, sedá na kolo a mízí směr ELE Ledvice. Ráno mám honičku vstát v 9 hod. Ivan v pořádku dorazil na ranní směnu. My ostatní pobourali stany, uklidili odpadky i po ostatních tábornících a rozprchli se za vydatného sněžení léčit bolavé hlavy. Bude příští táboření lepší než to letošní? těžko říci. Laťka je nasazena hodně vysoko :-)


Jdem si najisto pro "berg hail"Ještě smyčku a jsem tam.Aksa jel v pohorkách jak stroj na spáry

Jez rychle nebo budeš mít z té přesnídavky dřeň :-)Každý začátek je těžký. Počáteční sestava večera.Předseda má v ruce zatím pouze čajíček :-)Zatím je krásně bez sněhuTáta dorazí večer. Nedorazil.Pekelný mejdan začíná :-)Ten filtr je strašlivě dobrej.Pochopila jsem proč ožralí bezdomovci tak brzo zmrznou.......Oheň musí hořet ..... (Jarda Hanuš)Fire show začíná......Zlatý krk v novém balení :-) Asi Bonusovej......Sněhové probuzeníPravděpodobně nejmladší účastnik táboření. Dvouletý Tomášek a jeho motorka kterou mu v noci světe div se nikdo nehodil do ohně.


Copyright ©2008 Ládíčkovo Pekárna