Začal boj o Berg Hail

news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Ladislav Vörös


Kalendář ukazuje 1.1.2008 na hodinkách je 8.00 hod a Ivan troubí před domem. Začal tolik očekávaný boj o Berg hail 2008!!!
V Ostrově jsme za 20 min a jaké je naše překvapení. Všude slušná sněhová nadílka a z nebe se valí další. Auto zůstalo zaparkované u Staré Pekárny. Skoro poklusem se pouštíme kolem policajtů k závoře která tam nebyla. Šup přes potůček a vzhůru pekelným svahem ke Grosse Grenzturm. Při pohledu nahoru bylo jasné že nás nepustí ke své vrcholové knize. Tak honem dál ať nás nikdo nepředběhne. Vše bylo beznadějně vyledované i v komínech. Potom mě napadlo Castello. To by mohlo jít. Také že jo. Pod věží v bivaku pár probouzejících se němců. Měli docela smůlu. Něž se rozkoukali tak jsme měli sedáky na sobě a Ivan už stál na vrcholu. Mě to trvalo trochu déle. Dokonce měl v batůžku překvapení. Novoroční šampáňo u vrcholovky :-) Ivan je romantik. Krasopisně jsme se zapsali a slanění dolů bylo dílem okamžiku. Následoval přesun do Tisé na polívku, vyzvednout Aksu, nacpat se luxusníma utopencema od Jechovic rodiny a hurá do Rájce. Snad nás pustí Blíženci a hlavně jestli tam nebyl fantóm K.B. Karel tam nebyl ale sníh v komímě jo. Takže další smůla. Aksa se nechtěl jen tak lehce vzdát a chvilku bojoval. Ivan si pěkně nadlez rozporem v ledu. Se zatajeným dechem jsem fotil. Vrcholové partie stejně nepustili. Škoda. Snad se brzo ohřeje vzduch a půjde to lépe.


Šlo to trochu těžceMuž z DuchcovaNež jsem se rozkoukal tak měl nalito a listoval v knížce :-)Rychle zapsat než tu flašku vypijemeRadost v očích I.Radost v očích II.Počasí nám moc nepřáloBlíženci ( v levém koutě vykukující Aksa z komína)To by bylo aby jsme se tam nedostali (nahoře Ivan dole Aksa)Pavlééééé nelez tamMuž z Duchcova to dal na Van Dama (pěkně rozporem v ledu)

Copyright ©2008 Ládíčkovo Pekárna