RYTÍŘOVSKÝ MASIV.

news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Ladislav Vörös


"ODTAJNĚNO"

Jednoho Dubnového dne (6.4.07) nás Dan H. vzal na dosud panenskou stěnu kousek od Bukové hory. Se slovy "Tady je práce" jsme se rozprchli hledat nové projekty. Ty nejlepší už byly blokovány Danem a Ondrou. Prváče padaly jeden za druhým. Jen názvy bylo problém vymyslet.


O tomto masívu už ale více jeho "otec" Dan Hölzl


RYTÍŘOVSKÝ MASIVPřístup autem : Z Ústí nad Labem. Přejet přes nový most a (pravý břeh Labe) a po silnici 261 přes Velké a Malé Březno. Kousek za obcí Těchlovice odbočit vpravo (vlevo to nejde je tam Labe :-) a přes hodně špatnej železniční přejezd se vydáme do kopce (směr Verneřice, Valkeřice). V Obci Rytířov sjet z "hlavní" silnice mezi baráky a po hodně úzké silničce dojet až k lesní cestě která je uzavřena závorou. Parkování tak cca 3 auta na krajnici. Zatím to tu tolerují. Po rytířovské cestě (neznačená turistická cesta směr vysílač Buková Hora) cca 1km V levém svahu se rozprostírá RYTÍŘOVSKÝ MASIV. (snad si to Dane dobře pamatuji)

Pozice:
N 50°41.345´
E 14°14.029

Nadmořská výška : 530m

Údolní stěna vysoká cca 15 m.Cesty jsou poměrně členité.

Slaňovací bh. a mailonka + účko(8).Provazujte smyčkou.Slanění cca. 15 m.

Dobírací hák(10) v levé části masivu.

Kniha (pod slaňákem).

Vlajka ve střední části masivu.

Dřevěný křížek na vrcholovém bloku.

Sebou : helma nebo klobouk vycpaný slámou
frend vel.1,2,3,4,sada stoperů( mix),expresky a 2 prodlužovací smyčky.

Lano délka min 30m.

a)Spadla klec 4; O. Volák, Ondřej Květoň,D. Hölzl. Úplně vpravo širokou spárou k bh. dále n.v.

b)Hlavně se mi vrať 4; L. Vörös , P. Štička, D. Hölzl, O. Volák, 6. 4. 2007. Vpravo v údolní stěně klikatou spárkou (bh) na rampu a zářezem n.v.

c)Cesta silových lezců 5; P. Štička, L. Vörös, O. Volák, D. Hölzl, 6. 4. 2007. Středem údolní stěny (bh), stěnkou na rampu a přes hodiny n.v.

d)Mozkodlab 5- ; D. Hölzl, O. Volák, L. Vörös, P. Štička, 6. 4. 2007. Ve střední části údolní stěny spárkou a stěnou (bh) na rampu a přes hodiny n.v.

e)Tři brufeny 5; O. Volák, D. Hölzl, L. Vörös, P. Štička, 6. 4. 2007. Šavlovitou spárou vlevo v údolní stěně (bh) na terasu, zářezem doprava (bh) a n.v.

f)Křížová výprava 5; D. Hölzl, I. Kubešová, 5. 2. 2007. Vlevo v údolní stěně přes masívní bloky (1bh.) na polici, vpravo vhloubením (2bh.) na ukloněnou polici a n.v.

g)var. Vzhůru do nebe 5; I. Kubešová a D. Hölzl, O. Volák, 25. 4. 2007. Nástup cestou Kř. výprava k 1 bh.Černou stěnou k 2 bh., na ukloněnou polici
dále plotnou(bh) n.v.

h)Kožená brašna 5-; D. Hözl, O. Volák, L. Vörös, P. Štička, 6. 4. 2007. Vlevo od cesty Křížová výprava přes blok (bh) na kazatelnu, plotnou (bh) n.v.

i)Ospalá díra 6-; D. Hölzl, O. Volák, I. Kubešová, 25. 4. 2007. Hladkým koutem (bh), vpravo do zářezu ,dále plotnou (bh) n.v.

j)Činoherní klub 5-; D. Hölzl,O. Volák,O. Květoň, 27.6.2007. Vlevo koutem na blok(drží)k bh. a libovolně n.v.

k)Horský zářez 5-; D. Hölzl, O. Volák, I. Kubešová, 25. 4. 2007. Vpravo od cesty ,,Hrana ke křížku''zářezem přes velký hrot (bh) a otevřeným zářezem n.v.

l)Hrana ke křížku 3; I. Kubešová, O. Volák, D. Hölzl, 25. 4. 2007.Členitou hranou (bh) n.v.

m)Uvítací plotna 3; O. Volák, I. Kubešová, D. Hölzl, 25. 4. 2007. Plotnou (bh) přes malý převísek a podél spár n.v.

ŽIHADLO

a) Šukací komando 5-; F. Křivinka, D. Hölzl, 3. 5. 2007. Plotnou (bh) za velkým bukem na její vrchol, traverz doleva a při pravé hraně vrcholové stěnky (bh) n.v.

b) projekt; – Koutem mezi cestami Šukací komando a Stegosaurus na plošinu a libovolně n.v.

c) Stegosaurus 4; F. Křivinka, O.Volák, D. Hölzl, 11. 4. 2007. Položenými žebry na plošinu a levou částí vrcholové stěnky (bh) přes odštěpy n.v.

SKURUT

a)projekt; – Plotnou v pravé části masivu na polici, další plotnou (dodat bh) na terasu a cestou Známka punku n.v.

b) Rychlovka u stromu 3; Ondřej Květoň,O. Volák,D. Hölzl. 27.6.2007. Spárou na terasu přes vrcholový blok n.v.

c)Známka punku 5-; F.Křivinka, O. Volák, D. Hölzl, 11. 4. 2007. Koutem ve střední části k masivu k mohutnému sokolíku s policí (bh), vpravo přes další mohutný sokolík na terasu a n.v.
Parkování a příprava na odchod. V batozích bylo řádně naloženo, jak říká pan Lorenc : skoby, nýty, hexy, vklíněnce, karabiny, lano, svačinu, vrtačka,baterky, mapa a.........Než jsme se rozkoukali tak Dan už visel ve stěně. Šel najisto :-)Jistič Ondra. Ještě netušil co ho za chvilku trefí :-)Takhle vznikala cesta "Hlavně se mi vrať". Já na čelbě a Petr (dříve S.L.) pozorně jistí a zdola radí.Ondřej čisťičPo dlouhé a vyčerpávající cestě na Bukovou horu a hlavně ostrou prací s mapou vyšťavená zalezla Mirka do spacáku. "Hlavně že se vrátila"Petr si vybral nejhezčí a hlavně nejtěžší linii v oblasti. Nazvali jsme ji jak jinak než "cesta silových lezců" Přelezl to skoro sólo. Nýt jsme dodaly až dodatečně.Těžký zdvih s pytlíkem skob u nohouTěžce se hledají skoby do hladké plotnyBuková hora je na dosahSlavná Danovo brašna s nápisy: Deep Purple, jsem hulič, mám AIDS atdMajitel kožené brašny a skoro otec oblasti Dan HölzlDěkovačka za krásnou cestuZakončení hezkého dne dobrou sekanou v housce za 20,-Kč

Copyright ©2007 Ládíčkovo Pekárna