Oddílová soutěž aneb jak se sbírají věže a vrcholky I. Bořeň Ostrá věžička.

news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Ladislav VörösNa středu (3. 8. 2011) jsme se domluvili na klasický popracovní výpad na Bořeňský sever. Lezení je tam od letošního roku povolené od 1.7. do 31.1. následujícího roku. Volba padla na Ostrou věžičku.

Sraz po práci v 15.30 hod v Teplicích. Nabrat Jardu a s malým zpožděním to hrneme zadem kolem vysílače na tábořiště. Nechce se mi na stará kolena šlapat od chaty. Cestou nás zastihli ještě dva telefonáty od Pavla: "Kde že je ten sraz a co polezeme?".

Před 17. hod jsme pod Ostrou věžičkou. Pavel s Ivánkem jsou na štandu L1 cesty "Rokle přímo" v Severní stěně. Bylo mi divné, že s dvou hodinovým náskokem jsou tak nízko, ale neptal jsem se. Navléknout sedáky a každý na svou vlastní pěst k prvnímu štandu po travnatých policích. Chtělo by to pořádně opláchnout stylem Wasserpume.

Cvakám štand L1 u cesty "Koutová 6-". Jarouš nažhaven doběla přebírá materiál a hrne se vytlačujícím koutem k prvnímu borháku. Vloni v listopadu jsem vyměnil staré skoby za nové borháky. Pan Matras by koukal, jak to tam prokouklo…

U třetího borháku malinký problém se cvaknutím. Chybí tak 10 cm. Lišácké nadlezení a je cvaknuto. Než jsem se stačil podívat nahoru, tak Jarda dobírá na prostorném balkóně, kde se cesta rozděluje na několik variant. Nasadit sešmajdané lezečky a šup do kouta. Pěkně Láďo, jdi vytlačujícím koutkem. "Musím si ty lezečky vyměnit za nové!" Hudruji v koutě (samozřejmě že lezu stále ve smradlákách). Po drobném boji nad druhým borhákem dolézám na stanoviště.

"Kudy teď?" "Určitě dej velmi vzdušnou variantu na hraně". Vyplatilo se! Naprosto luxusní expozice nad Severní stěnou. Cestou dvě opravdu "prašivé" skoby. Na dolní je potřeba smyčka. V tomhle dunivém terénu není kam zavrtat.

Dolézt na vrcholek Ostré věžičky je už brnkačka. Rychlý zápis a nezbytné focení je povinnost. Shora vidíme Pavla s Robotem na stanovišti L3 cesty "Rokle přímo 5-". Ořezat tužku, protáhnout lano do řetězu a jedeme dolů.

U batohů se dozvídáme důvod pozdního nástupu kluků do cesty. Pavel kápl dobrovolně božskou… Místo pod Ostrou věžičku odvedl Ivánka (Robota) pod nástup "Východní hřebenovky". Traverz ve vrstevnici v lehce mokré trávě zpět byl velmi veselý. To je tak, když má někdo každou cestu a nástup pod ní OS (On Sight).

moje nové lano :-)první borhák.pod třetím borhákem.cvakání skoby :-)život na hraně.holoubci v hnízdě :-)důkaz.já ti říkal že máme odbočit dříve...Bořeňský Tarzan


Foto: Ladislav Vörös

Copyright ©2011 Ládíčkovo Pekárna