Vítání Východu.

news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Honza massy Masár(2. - 3. 7. 2011)

Akce Roklice byla zrušena z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek a v pátek (1. 6. 2011) jsme vyrazili na Bořeň.

Cestu na tábořiště jsme s Lůcou úspěšně projel Fábií 1.2 Hovno To Pojede. Na tábořišti už Láďa s Jardou brousili motorovku a sekeru. Ihned jdeme do lesa pro dřevo a zazní zvuk motoru a lámání dřeva. Velká souška je naše! Po pár donáškách větví a špalků už Ůča zatopila a zábava začala! Ozvalo se pár cvaknutí a zasyčení a Plzeň tekla do vyprahlých krků. Auto, bouchly dveře, A2 a Olda jsou tady! Vytáhli z auta picknick košík, soudek mochýta, 8 hermelínů, grill, židličky, basu piva, písmenkový sladkosti, 3l sklenici feferonek a.. a… a…. To bylo veselo!!! Domluvili jsme strategii na víkend - v sobotu Východ a v neděli Záchod. My s Lůcou jsme jeli domu a zbytek přespal.

Ráno nabírám u skládky Pavla Čenského Prince a vyrážíme. Na tábořišti už je veselo. Dorazil ROBOT s komplicem Petrem. Jde se pod stěnu, vůně vypoceného alkoholu je všude. Pod Neckama shazujeme bagáž, vybalujem mátroš a jdem na to - Let´s go climbing!

Ptám se předsedy "Hele, co si mám dát na rozlez? Něco lehkýho!"…. "Tohle je pěkný… Hasičská… je to teda za 5+, ale … jde to na pilířek a pak tím koutkem kolem zrezlý hasičský karabiny." No tak jsem šel a Pavel jistil… Hned na úvod jsem zabloudil, pak jsem se našel u starý český skoby, dále do koutka k zrezlý karabině jsem se dostal…. a dál jsem se málem posral!!! Koutek vytlačoval, jištění: 2 vklíněce a friend, kterej mi vypadnul! Udělal jsem dvě tempa a pak to přišlo… Elvis žije! Jel jsem jak blázen! Elvis přešel v šicí stroj… drrrrdrrrr! Pak jsem něco čapnul a dolez ke skobě, která mě vrátila mezi lidi. Bylo vyhráno. Nahoře se na mě usmíval Robot.

U vrcholovky byl nával! Jarda s Láďou dali Necky, Robot s Petrem Myší a za nima se vezla Ála a Olda. Po 17 letech byl do vrcholovky napsán "legální" HORÁM ZDAR! Úsměvů byl plnej vrchol, vrcholové foto a cigárko! I počasí se drželo, takže fajn!

Láďa s Jardou šli na Východní hřebenovku, Pavel tahal Necky a Robot s Petrem nalezli do Hasičský. Dolezeno, zapsáno, slaněno…"Pavle jdem taky na tu hřebenovku."

Chvilku jsme hledali nástup a nad náma zvonili karabiny kluků. První délku jsem tahal já, druhou Pavel a poslední já.. dolezli jsme na Vrchol Bořně. Tři slanění a balíme a jdem péct oběd. Po "O" někteří spinkali, někteří popíjeli a někteří ještě lezli. Nakonec se všichni sešli u ohně a už se to točilo! Jarda s Pavlem k večeru museli a jeli dom. Největší ovace večera sklidil Robot s historkou doplněnou pantomimou o doktorovi a jeho vztyčeném ukazováčku a máchání vajec v teplé vodě. Pak vyplula plachetnice a my se příjemně vezli. Najednou jsem zavelel "Jdu!" a medvídek koala se odkolébal ke svému eukalyptu.

V noci padaly snad i žáby, ráno 11 °C a počasí na vyliž pr..týýýt..del! Balíme!

Takže plán vyšel přesně: v sobotu Východ a v neděli Záchod!P.S.: V nedělním dešti jsme ještě s Láďou a Jardou stihli česnečku a točený Pod Císařem a totálně promoknout mezi skalami ve skalním městě Tisá.

Páteční posezení s přáteli.Pavel "Čenský" Princ loví v průvodci.Silná dvojka. Ivan s Petrem.Mám si to vzít?Kouzlo východních necek v podání Jarouše.Štand na Východní hřebenovce.Východní hřebenovka.Sebevražedná slaňovací smyce.Východní hřebenovka.Dáš si perník nebo okurku :-) ?Nedělní deštivé ráno...Ať to vypadá jakkoliv tak se jedná pouze o vyndavání klíštěte :-)Opožděná nedělní snídane v Ostrově.


Foto: Láďa Vörös, Honza massy Masár

Copyright ©2011 Ládíčkovo Pekárna