Přečtěte si
news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Beton za Bořněm
     Při včerejší návštěvě Bořně jsem si všimnul slušné hromádky betonu na horním patře Bořeňského tábořiště. Položil jsem si otázku : Kde se to tu asi vzalo ? To sem asi nějaký šetřílek co rozváží smetí po okolí a vyhazuje ho po škarpách nepřivezl ! Na to jsou tito lidé opatrní aby si huntovali své Škody 105, Favority aj. poválečné bombarďáky po cestě která sem vede.
     Po chvilkovém přemýšlení jsem tento problém odložil stranou a pokračoval na vrchol. Cestou jsem narazil na část velice pěkně provedené naučné stezky. Respektive na ceduli s pořadovým číslem 10 která se nachází na cestě pod jižním svahem. Tato cedule je viditelná až ze silnice Most - Bílina. Foukal trochu silnější vítr a cedule se vesele kývala do rytmu. Detailně jsem si prohlédl její ukotvení v zemi. Vše mi bylo hned jasné i včetně majitele betonu na tábořišti. Ten kdo tu ceduli měl zadělat tak se mu očividně nechtěl tahat až z tábořiště a v předem vykopané díře, ceduli pouze utemoval hlínou a kamením. Na povrch aby se neřeklo je jen tak posmrkáno jemnou betonovou šlupičkou s kamením. Druhou nohu pouze nasadil na starý zbytek uřízlé cedule.
     Opět jsem si položil otázku : Není to škoda ? Ceduli někdo v nejbližší době vyrve (což mu nedá ani trochu práce) a beton bude hyzdit tábořiště dalších pár let. Snad se majitel najde a svou hromádku odveze.

Levá noha lehce nasazená na torzo stare cedule. Pravá noha utemovaná hlínou a kamením Veselá halda betonu. Kdo mě tu asi zapoměl ?
Celkový pohledfoto: Olympus Camedia 990 zoom + L.V
Copyright ©2001 Ládíčkovo Pekárna