Jeskyně pod Obrem v Ostrově u Tisé
news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Lukáš Chalupecký


Nazdar plantážníku. Tak jsem byl dneska podruhý (a doufám naposled) v jeskyni pod Obrem. Ukecala mě Jana, že to chce vidět a tak jsa si jist že už tam prolezu ;))) jsme vyrazili. Bez sedáků, jen dvě delší smyčky. (To jsem dostal jmen už v druhým komíně ...): " tady jsem mohla slanit a teď tu visim jak..."
... no prostě pohoda.

ale zdárně jsme dosáhli nejspodnějšího patra, po několikerém ručkování po laně. A podotýkám že J. si nevzala čelovku ale nějakou baterku do ruky, která ji ovšem samozřejmě okamžitě spadla a byla na sračky - takže slejzala skoro po tmě (jen jsem ji trošku svítil zespodu). A blejskal bleskem - což prý bylo vůbec nejlepší - pak už nevidíš vůbec nic.
to je druhý a poslední "slanění" a následovaly už jen soukačky ....
nádhera ne ?! ;-))
a pak konec. ENDE dál to nende ;))


No ovšem nahoru - kapitola sama pro sebe, tam kde mi to přišlo jako jednoduchej komínek se za mnou zespoda - potmě ozývaly hrubší slova a do posledního komínu (tedy on je to v podstatě jedinej - to ostatní jsou takový stupně) jsem ji musel pujčit čelovku a stejně se v půlce musela navázat (!?).
a to mi to tam přišlo normálně v pohodě ...


a "vrcholové" foto stojí za to ;)) ----
tu prej nesmíš dát na Net !!původně jsme chtěli ještě najít Hraniční jeskyni - ale já si vůbec nebyl jistej že jsem našel Hraniční věž (!?) Jsou dvě vedle sebe ??? Nějaký vlez jsem tam sice našel, ale jestli to je ta ona Hraniční j. tak to je tak pro 7-8 letý z jeskyňky z Dachau ...(??) Ne asi jsem byl blbě (ač mi to Jonáš vysvětloval dost podrobně). Takže jestli ještě někdy do Ostrova - tak s popisem, nebo někým kdo tu Hraniční zná (jo a ještě je tam ta Trpasličí na druhý straně ...).
foto: Lukaš

06.02.2002

SKAJP !

Copyright ©2002 Ládíčkovo Pekárna