Nové cesty v Tisé ??
news 
historie 
průvodce 
HO Bořeň 
links 
přečtěte si 
potápění 
jeskyně 
štoly 
kniha návštěv 
email 


Lukáš Chalupecký


tak jsem se byl podívat asi po roce v Tisé a nestačil jsem oči valit...


Na Herkulesa (?!) v malých Tiských někdo opět dal jištění (tentokrát kruhy) mazi cestu Stínová hrana VI - 1983 (K.Bělina) a Beze jména VIIIb - 1983 (Vlk, Bělina), už loni tam byly borháky, ty snad Karel vytlouk a teď znova. Podle fotky to není tak poznat, ale ty dva horní jsou hodně blízko a všechno je to ve spádnici 2.K hrany (evidentně slanění) a to je nad tím ještě slaňák. Kruhy to jsou nerez podobné jako na variantě na Ódu na radost na Pevnosti (varianta Dárek). Tam taky přibyly tři, a už jdou hlasy že je to přejištěné... (inu není na světě člověk, ten, aby se zavděčil všem... ;-)
a tohle další je ovšem lahůdka - na Afriku někdo "udělal" cestu nad průchodem z tur. cesty, dokonce tam dal i kruh. Bohužel si nevšiml, že tudy už cesta vede: z roku 1972 - Kozlík x Bělina - Nad průchodem IV v knížce je psáno Pavelka x Pikous z HO LOKO LBC (argument, že ve vrcholovce nebyly popisy cest snad neobstojí, ať si koupí průvodce ;)) - jo a ve středu jsem tam dal novou s popisama a plánkem !
ne že bych byl zastáncem vytloukání cest, ale co je moc to je moc ?!! Asi bude stačit dát vědět Karlovi - on se postará..? ;)) Nebo budeme dělat, že se nás to netýká ??
a tuhle poslední můžete poslat ochráncům "zbytků" přírody (zdravím p. Peřinovou) ať si to tam jdou sebrat (leží za Majorem). Já to uklízet nebudu ještě mě napadnou, že jsem jim ho ukrad.


foto: Lukaš

02.02.2002

SKAJP !

Copyright ©2002 Ládíčkovo Pekárna